Wielu użytkowników nowoczesnych samochodów z zamontowanym filtrem cząstek stałych DPF boryka się z problemem ich przedwczesnego zużycia. Zdarza się, że kontrolka dopalania filtra zapala się kilka razy w tygodniu.

Aby procedura dopalania filtra DPF przebiegła prawidłowo musi być spełnionych kilka parametrów między innymi: odpowiednia temperatura układu wydechowego i poruszanie się pojazdu z prędkością powyżej 20 km/h

Istnieje możliwość wymuszenia oczyszczenia filtra cząstek stałych DPF przez odpowiednie oprogramowanie diagnostyczne.

Podczas procedury elektronicznego wymuszenia dopalania filtra DPF samochód pracuje na biegu jałowym a wszystkimi parametrami steruje komputer.

NIE DEMONTUJ FILTRA DPF

Wymontowanie filtra DPF powoduje utratę homologacji przez samochód i taki samochód, gdy trafi na stację diagnostyczną, nie powinien zostać dopuszczony do ruchu.

 

W przypadku spadku mocy w samochodzie z filtrem PDF, sprawdź jego stan. Stan filtra DPF można skontrolować za pomocą oprogramowania diagnostycznego i w przypadku stwierdzenia, że istnieje konieczność dopalenia filtra, należy to zrobić jak najszybciej, aby nie doprowadzić do jego zniszczenia.

Oferuję sprawdzenie stanu filtra DPF

oraz jego elektroniczne dopalenie za pomocą programu diagnostycznego.

 

Masz pytania, zadzwoń - tel. 604420144.

Koszt sprawdzenia stanu filtra DPF i ewentualnie jego elektroniczne dopalenie jest dużo niższy niż koszt usunięcia filtra i zastąpienia go emulatorem.